Program Promocji Branży Budownictwa 2012-2015
Polska - Górnictwo

Relacje

Relacja z konferencji Monitoring Rynku Budowlanego, Warszawa 2015

28-go października 2015 r. w Warszawie odbyła się konferencja Monitoring Rynku Budowlanego, 18-ta edycja wydarzenia organizowanego przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku. Konferencja objęta została honorowym patronatem Ministra Gospodarki. Zaprezentowano wyniki sektora budowlanego oraz prognozy jego rozwoju.

Konferencja MRB zgromadziła 100 przedstawicieli uczestników rynku budowlanego reprezentujących firmy, stowarzyszenia branżowe i media. W III sesjach podjęte zostały istotne dla polskiej „budowlanki” kwestie, począwszy od szczegółowych analiz i prognoz dla budownictwa mieszkalnego, niemieszkalnego i inżynieryjnego, poprzez blok poświęcony pozyskiwaniu dofinansowania z funduszy unijnych, skończywszy na części marketingowej, ze względu na swój medialny charakter wzbudzającej duży odzew słuchaczy.

Konferencja MRB to spotkanie umożliwiające uczestnikom kontakt z licznymi ekspertami. Z ramienia ASM jako lidera na rynku badań na zlecenie sektora budowlanego wystąpili Małgorzata Walczak-Gomuła, Beata Tomczak, Marek Skrzyński i Przemysław Dana.

Organizatorzy zaprosili do udziału również ekspertów zewnętrznych.

Tematykę Branżowego Programu Promocji Budownictwa podjął amb. Jerzy Drożdż z Krajowej Izby Gospodarczej.

Pigułki prawne przedstawili reprezentanci Kancelarii GESSEL – radca prawny Maciej Trąbski, mec. Marcin Robenek oraz mec. Piotr Schramm.

W panelu dyskusyjnym oprócz przedstawicieli ASM - Agnieszki Kowalskiej i Marka Skrzyńskiego wystąpili eksperci-praktycy bezpośrednio zaangażowani w rozwój polskiej gospodarki oraz proces pozyskiwania funduszy: Aneta Maszewska (Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE), Piotr Dymarski (Mostostal Warszawa S.A.), Bożena Damasiewicz (Fundacja „Pomyśl o przyszłości”), Rafał Kamiński (Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości) oraz dr inż. Małgorzata Skibska-Zielińska (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju).

W części marketingowej wzięli udział Wioletta Fabrycka (RD bud Sp. z o.o.) oraz Wojtek Mierowski (Brand New Attitude).

Wystąpienia i debaty bogatego programu konferencji MRB dały początek dyskusjom, które kontynuowane były w kuluarach podczas przerw. Stały monitoring rynku prowadzony jest przez ASM cały rok dzięki eksperckim, cyklicznym analizom - niezbędnym narzędziom do budowania strategii marketingowych. Dane dotyczące aktualnej i przyszłej sytuacji w branży budowlanej znajdą Państwo w kwartalnych i miesięcznych wydaniach opracowania Monitoring Rynku Budowlanego. Informacji udziela Beata Tomczak: tel. (24) 355 77 48, kom. 603 765 304, e-mail: b.tomczak@asm-poland.com

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęciową.Polska liderem wystawców zagranicznych na MT INTERBUILDEXPO Kijowie!

Polska jest jednym z najważniejszych partnerów handlowych Ukrainy. Jak podaje Państwowa Służba Statystyczna w okresie od stycznia do listopada 2014 roku Polska zajmowała 4 miejsce na liście krajów kupujących ukraińskie wyroby oraz 5 miejsce wśród krajów, skąd pochodzą zagraniczne towary. Dotychczasowa, dobra współpraca, daje nadzieje na jeszcze lepszą przyszłość. Tym bardziej, że dla polskich firm z branży budowlanej obecność na ukraińskim rynku jest bardzo ważna, dlatego też nie zabrakło ich na międzynarodowych targach INTERBUILDEXPO 2015 w Kijowie (25-28 marca).

Dla polskich przedsiębiorców Ukraina to jeden z najbardziej perspektywicznych rynków zbytu. Według badania, jakie w ramach Branżowego Programu Promocji polskiego budownictwa przeprowadziła firma ASM-Market Research and Analysis Centre wynika, że aż 16,7% przepytanych przedsiębiorców wskazywało na Ukrainę jako preferowany kierunek dalszej ekspansji eksportowej. Co prawda badanie było przeprowadzone przed wydarzeniami na wschodzie kraju, ale liczna reprezentacja polskich firm, które wzięły udział w targach w Kijowie (m.in. Atlas, Wiejak, Budmat, Kilnkier Przyszucha, Kosbud, Megaron, Cezar, Poli Eco, Promstahl, Seven7 oraz Kryształowy Świat i WIEJAK) potwierdza, że rynek ukraiński jest nadal niezmiennie ważny i zależy im na podtrzymaniu znajomości marki na tym rynku.

Polskie firmy pod przewodnictwem Krajowej Izby Gospodarczej zaprezentowały swoje wyroby w POLSKIM PAWILONIE NARODOWYM, cieszącym się dużym zainteresowaniem ze strony ukraińskich zwiedzających. Polska delegacja miła także okazję wziąć udział w Wielkanocnym Spotkaniu dla Przedsiębiorców organizowanym przez Ambasadę RP oraz Wydział WPHI w Kijowie oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie · Przedsiębiorców Polskich na Ukrainie.

InterBuildExpo to największe targi budowlane na Ukrainie. Podczas każdej edycji mogą wystawiać się firmy klasyfikowane w następujących grupach tematycznych:

Budownictwo, materiały budowlane, Pokrycia dachowe, izolacja, fasady, drzwi i okna, Instalacje wodno-kanalizacyjne, ceramika sanitarna, ogrzewanie, klimatyzacja, wentylacja, narzędzia, oświetlenie, instalacje elektryczne, technologie budowy dróg, ogrody.

InterBuildExpo 2015 to ponad 350 wystawców z ponad 15 krajów, 15 000 mkw powierzchni wystawienniczej i ok. 25 000 zwiedzających. Targom towarzyszyło ok. 20 imprez i konferencji towarzyszących o tematyce budowlanej i architektonicznej. Główny patronat nad wydarzeniem sprawowało Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Budownictwa i Gospodarki Komunalnej Ukrainy oraz Ukraińska Izba Budowlana.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęciową.Polska misja budowlana w Kaliningradzie!

W dniach 12-14 marca 2015 r. w Kaliningradzie przebywała polska delegacja przedsiębiorców z branży budowlanej zorganizowana w ramach Branżowego Programu Promocji Budownictwa. Równolegle, w Kaliningradzie odbywały się Międzynarodowe Targi Budownictwa „FASAD 2015” z udziałem 190 wystawców, głównie rosyjskich, a także z Polski, Białorusi, Litwy, Niemiec i Łotwy. W uroczystości oficjalnego otwarcia targów „FASADA” uczestniczył Konsul Generalny RP w Kaliningradzie Marcin Nosal oraz Kierownik WPHI I Radca Aleksander Milota.

12 marca 2015 roku w Kaliningradzkiej Izbie Przemysłowo-Handlowej odbyło się oficjalne spotkanie pod tytułem: „Okrągły stół Polska-Rosja”.

W drugim dniu misji, tj 13 marca 2015 roku w Centrum Konferencyjnym Rybna Birża w Kaliningradzie odbyło się Seminarium Gospodarcze nt. możliwości współpracy Polska- Rosja w sektorze budowlanym oraz polsko – rosyjskie spotkania B2B zorganizowane przy pomocy Kaliningradzkiej Izby Przemysłowo- Handlowej. Podczas forum, polscy delegaci mieli okazje zapoznać się z prezentacją projektów budowlanych w Obwodzie Kaliningradzkim , w tym związanych z przygotowaniami Kaliningradu do Mundialu – 2018 oraz polsko-kaliningradzkiej współpracy gospodarczej w sektorze budowlanym.

Przedstawiciele polskiej misji branży budowlanej mogli skorzystać także z możliwości promocji własnych produktów na stoisku promocyjno – informacyjnym Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Kaliningradzie.

Rosyjskie firmy z Obwodu Kaliningradzkiego wykazywały ogromne zainteresowanie współpracą z polskimi firmami uczestniczącymi w misji gospodarczej tj.: ATLAS, BUDMAT Bogdan Więcek, CEZAR, ICOPAL, KLINKIER PRZYSUCHA, POLI-ECO Tworzywa Sztuczne , PROMStahl Polska, SEVEN7, WIEJAK, KRYSZTAŁOWY ŚWIAT.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęciową.


Relacje 2015   |   Relacje 2014   |   Relacje 2013   |   Relacje 2012
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
wykonanie: ERYDIUM